ПЕРЕД ОПЕРАЦІЄЮ
Записатися на передопераційний прийом до офтальмохірурга і анестезіолога потрібно заздалегідь (краще за тиждень). На огляді у лікаря бажано мати виписки після попередніх обстежень та попередніх хірургічних втручань.
В ДЕНЬ ОПЕРАЦІЇ
- З’їжте легкий сніданок, виключаючи продукти з різким ароматом (цибуля, часник).
- Обов’язково прийміть всі препарати, які Ви приймаєте регулярно. Режим прийому лікарських препаратів в день операції і в післяопераційний період залишається незмінним.
- Після операції ваше око заклеюють пов’язкою для того, щоб захистити його від випадкового забруднення. Пов’язку слід зняти як прибудете додому.
- Обробити повіки можна (не саме око) стерильною ватою, змоченою водним розчином фурациліну 0.02% або водним розчином левоміцетину 0.25% (продаються в аптеці).
- Починаючи з першого дня після операції постійно заклеювати опероване око пов’язкою не потрібно.
ПЕРІОД РЕАБІЛІТАЦІЇ
Запропоновані рекомендації є загальними, тобто розроблені для більшості пацієнтів. У випадках індивідуального перебігу післяопераційного періоду лікар може запропонувати індивідуальну схему лікування і графік оглядів пацієнта. Уточнюйте, будь ласка, рекомендації при кожному відвідуванні лікаря!
- Режим. Після проведеної операції дотримання режиму може мати певне лікувальне значення. Після операції, хірург або ваш лікуючий лікар дадуть рекомендації, як поводитися в першу добу після операції. Надалі вам слід уточнити особливості післяопераційного режиму у вашого лікуючого лікаря.
- Гігієна. Під час вмивання уникайте попадання мила і води в око. При митті голови нахиляйте голову назад, а не вперед. Якщо вода потрапила в опероване око, промийте його водним розчином фурациліну 0.02% або водним розчином левоміцетину 0.25% (продаються в аптеці).
- Обов’язково відвідуйте лікаря в призначений день!
- Очні краплі потрібні для швидкого загоєння і профілактики інфекційних ускладнень. Як правило, після проведеної операції хірург призначає закапування кількох препаратів: краплі з антибіотиком, протизапальні краплі, або комбіновані препарати.
ГОСТРОТА ЗОРУ ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНОМУ ПЕРІОДІ
Відновлення зору відбуватиметься поступово. В перші дні після операції зір може бути низьким за рахунок невеликого набряку рогівки, широкої зіниці (зазвичай проходить через тиждень). Остаточно зір прооперованого ока відновлюється через 1 місяць після операції, тому підбір окулярів (при монофокальній ІОЛ) доцільний по закінченню цього терміну. Ви можете підібрати собі окуляри за місцем проживання або в нашому медичному центрі.
ПРАВИЛА ЗАКАПУВАННЯ КРАПЕЛЬ
- Ретельно вимийте руки.
- Відкрийте флакон.
- Закиньте голову або приляжте на спину і дивіться вгору.
- Розмістіть перевернутий догори флакон над оком, не торкайтеся до ока і вій.
- Обережно захопивши пальцями нижню повіку, злегка відтягніть його вниз.
- Підніміть очі вгору і злегка стисніть флакон, щоб крапля потрапила в простір, що утворився між очним яблуком і витягнутою нижньою повікою.
- Закрийте очі.
- Для посилення ефективності впливу і зведення до мінімуму системних побічних ефектів очних крапель притисніть вказівним пальцем (через стерильну серветку) внутрішній кут очної щілини.
- При призначенні декількох крапель проміжок між закапуванням повинен складати близько 5 хвилин.
- Закрийте флакон і зберігайте його у відповідності з приписом.