ПЕРЕД ОПЕРАЦІЄЮ

Записатися на передопераційний прийом до офтальмохірурга і анестезіолога потрібно заздалегідь (краще за тиждень). На огляді у лікаря бажано мати виписки після попередніх обстежень та попередніх хірургічних втручань. 

В ДЕНЬ ОПЕРАЦІЇ

  1. З’їжте легкий сніданок, виключаючи продукти з різким ароматом (цибуля, часник).
  2. Обов’язково прийміть всі препарати, які Ви приймаєте регулярно. Режим прийому лікарських препаратів в день операції і в післяопераційний період залишається незмінним. 
  3. Після операції ваше око заклеюють пов’язкою для того, щоб захистити його від випадкового забруднення. Пов’язку слід зняти як прибудете додому. 
  4. Обробити повіки можна (не саме око) стерильною ватою, змоченою водним розчином фурациліну 0.02% або водним розчином левоміцетину 0.25% (продаються в аптеці). 
  5. Починаючи з першого дня після операції постійно заклеювати опероване око пов’язкою не потрібно. 

ПЕРІОД РЕАБІЛІТАЦІЇ

Запропоновані рекомендації є загальними, тобто розроблені для більшості пацієнтів. У випадках індивідуального перебігу післяопераційного періоду лікар може запропонувати індивідуальну схему лікування і графік оглядів пацієнта. Уточнюйте, будь ласка, рекомендації при кожному відвідуванні лікаря!

ГОСТРОТА ЗОРУ ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНОМУ ПЕРІОДІ

Відновлення зору відбуватиметься поступово. В перші дні після операції зір може бути низьким за рахунок невеликого набряку рогівки, широкої зіниці (зазвичай проходить через тиждень). Остаточно зір прооперованого ока відновлюється через 1 місяць після операції, тому підбір окулярів (при монофокальній ІОЛ) доцільний по закінченню цього терміну. Ви можете підібрати собі окуляри за місцем проживання або в нашому медичному центрі.

ПРАВИЛА ЗАКАПУВАННЯ КРАПЕЛЬ

  1. Ретельно вимийте руки.
  2. Відкрийте флакон.
  3. Закиньте голову або приляжте на спину і дивіться вгору.
  4. Розмістіть перевернутий догори флакон над оком, не торкайтеся до ока і вій.
  5. Обережно захопивши пальцями нижню повіку, злегка відтягніть його вниз.
  6. Підніміть очі вгору і злегка стисніть флакон, щоб крапля потрапила в простір, що утворився між очним яблуком і витягнутою нижньою повікою.
  7. Закрийте очі.
  8. Для посилення ефективності впливу і зведення до мінімуму системних побічних ефектів очних крапель притисніть вказівним пальцем (через стерильну серветку) внутрішній кут очної щілини.
  9. При призначенні декількох крапель проміжок між закапуванням повинен складати близько 5 хвилин. 
  10. Закрийте флакон і зберігайте його у відповідності з приписом.