Пам’ятка пацієнта перед вітреоретинальною хірургією

 1. Після операції ваше око заклеюють пов’язкою для того, щоб захистити його від випадкового забруднення. Пов’язку слід зняти як прибудете додому. Обробити повіки можна (не саме око) стерильною ватою, змоченою водним розчином фурациліну 0.02% або водним розчином левоміцетину 0.25% (продаються в аптеці). Починаючи з першого дня після операції, не слід постійно заклеювати опероване око пов’язкою, під якою око не може вільно моргати і рухатися.
 2. В день операції і в період реабілітації можуть виникнути больові відчуття в оперованому оці або в області навколо очей (надбрів’я, скроню). При больовому синдромі доцільно приймати таблетки «Кетанов», «Кеторол», «Анальгін» (згідно з інструкціями до цих препаратів) і звернутися до свого лікаря.

Період реабілітації

Запропоновані рекомендації є загальними, тобто розроблені для більшості пацієнтів. У випадках індивідуального перебігу післяопераційного періоду лікар може запропонувати індивідуальну схему лікування і графік оглядів пацієнта. Уточнюйте, будь ласка, рекомендації при кожному відвідуванні лікаря!

Гострота зору в післяопераційному періоді.

Поліпшення зору після операції відбувається поступово протягом перших 2 – 3 місяців. У деяких пацієнтів підвищення гостроти зору спостерігається протягом півроку. Як правило, повільніше цей процес протікає у пацієнтів з короткозорістю, цукровим діабетом, загальними захворюваннями та  оперованим відшаруванням сітківки,розривами сітківки, мембрани на сітківці і у літніх людей.

У період загоєння і реабілітації ваші очі можуть бути «різними». Вам можуть знадобитися тимчасові окуляри або контактні лінзи, щоб виправити цю ситуацію. Остаточну очкову корекцію доцільно проводити через 2-3 місяці після операції, хоча терміни підбору окулярів вирішуються індивідуально, якщо, наприклад, опероване єдине око.
У міру відновлення зору у деяких пацієнтів можуть виникнути спотворення ліній і предметів, з’явитися двоїння. Як правило, ці симптоми слабшають поступово протягом декількох тижнів або місяців.

Подальший догляд і рекомендації

Правила закапування крапель

 1. Ретельно вимийте руки.
 2. Відкрийте флакон.
 3. Закиньте голову або приляжте на спину і дивіться вгору.
 4. Розмістіть перевернутий догори флакон над оком, не торкайтеся до ока і вій.
 5. Обережно захопивши пальцями нижню повіку, злегка відтягніть його вниз.
 6. Підніміть очі вгору і злегка стисніть флакон, щоб крапля потрапила в простір, що утворився між очним яблуком і витягнутою нижньою повікою.
 7. Закрийте очі.
 8. Для посилення ефективності впливу і зведення до мінімуму системних побічних ефектів очних крапель притисніть вказівним пальцем (через стерильну серветку) внутрішній кут очної щілини.
 9. При призначенні декількох крапель проміжок між закапуванням повинен складати близько 5 хвилин. Останніми закапуються краплі, що знижують внутрішньоочний тиск.
 10. Закрийте флакон і зберігайте його у відповідності з приписом.

Зв'яжіться з нами

Якщо у вас залишилися запитання, телефонуйте до нашого привітного кол-центру або запишіться на діагностику з подальшою консультацією.